Login Form

2011-es vízilabda bajnokságok végeredményei PDF Nyomtatás E-mail
2011. június 05. vasárnap, 18:16

Befejeződtek a 2011-es vízilabda bajnokságok.

Az országos utánpótlás bajnokságok alsóházának rájátszása elmaradt, így a két csoportelsőt írtam a táblázatba a 11-12. helyen.

Sajnos a Vidék bajnokságok táblázatain nehezen igazodtam el, így csak remélni tudom, hogy jó forrásból írtam ki a Piros és Zöld csoportok végeredményeit.

Íme az eredmények:

Bajnokság1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.
Férfi Felnőtt Eger Vasas Szeged Honvéd Szolnok FTC Pécs Debrecen BVSC OSC Szentes ASI
Fiú Ifi 92-93 Vasas KSI Honvéd UVSE FTC Eger BVSC Szeged Budafok Szolnok P:Szentes Z:Pécs
Fiú S. 94-95 BVSC Eger Vasas KSI UVSE FTC Honvéd Szeged UVSE-II. Budafok P:Csongrád Z:ASI
Fiú Gy. 96 Vasas BVSC KSI UVSE-II. Szeged Eger Honvéd Szentes UVSE Budafok P:Csongrád Z:Pécs
V. 98 Z. Szeged Szen.lány Debrecen Kassa D.Nagyv. B.csaba
V. 99 Z. Szabadka Csongrád Szeged Debrec. Nagyv. Nyíregyh.
Női Felnőtt D.újv. Szentes Eger Szeged BVSC Brit-vál. Hérakl.I Honvéd UVSE KESI Hérakl.II
L. Ifi 92-93 Eger D.újv. UVSE Szentes BVSC Honvéd Szeged Kecsk.
L. S. 94-95 Honvéd Szentes BVSC D.újv. UVSE KESI Szeged Eger ASI
L. Gy. 96 Szeged D.újv. Szentes Honvéd UVSE BVSC KESI Eger

Egy-két érdekesség:

• A fiú ifi korosztályban a Vasas már 10 ponttal is vezetett, de a végén összeszedett vereségek miatt az utolsó, BVSC elleni meccsen kellett bebiztosítaniuk a győzelmet.
  • Serdülőben magabiztos BVSC győzelem született. A Vasas "masszív" játékosállománya ellenére "csupán" harmadik helyezett lett. A 95-ös Vasas az alsóházban indult ASI néven, és megnyerte a Zöld csoportot.
  • Gyerek korosztályban sokáig magabiztosan vezetett a BVSC, aztán tavasszal két meghatározó játékosuk is "brutalitásért" pihenőre kényszerült. Az ekkor összeszedett Honvéd elleni döntetlen, majd UVSE II elleni vereség miatt döntő mérkőzésre kényszerültek a Vasassal szemben, amit a piros-kékek nyertek. Az UVSE I csapata a 97-es korosztályból állt, míg selejtezőt a 96-osokból álló UVSE II vívott, ezért végeztek fordított sorrendben a tabellán. A pécsiek 97-esei "rommá lőtték" az alsóházat, jövőre velük komolyan számolni kell a 97-es gyermek bajnokságban.

• A 97-es Budapest bajnokságban immár harmadik éve lett 100%-al első a Vasas (korábban Vodafone Pólósuli).
  • 98-ban az UVSE, Vodafone PS és KSI kiemelkedett a mezőnyből. Végül az UVSE lett a bajnok, miután ősszel egy góllal kikapott, majd tavasszal három góllal nyert a Vodafone Pólósuli ellen. A KSI egy BVSC elleni vereséget is összeszedve végzett a harmadik helyen. Kisebb meglepetés a szentendrei KóPé kiváló ötödik helyezése.
  • 99-ben több egygólos győzelemmel, de mégiscsak egyetlen vereséggel, nagy fölénnyel győzött a BVSC. Mögötte a 2-6. helyezettek össze-vissza verték egymást, mígnem az adok-kapokból a Vodafone Pólósuli jött ki a legjobban, így második lett, az ősszel még előttük álló Fradinak be kellett érnie a bronzéremmel. Itt is volt "meglepetés csapat": a Szombathely nagy nevű egyesületeket megelőzve lett negyedik.

• A nőknél a Szentes elődöntőt játszhatott a LEN kupában, ami pozitívan hatott bajnoki szereplésére. Végül azonban a címvédő Dunaújváros lett a bajnok, míg a junior válogatottakkal teletűzdelt Eger szerezte meg a harmadik helyet.
  • Az utánpótlás bajnokságok rájátszása előtt "szülői szakértői team"-ünkWink ifiben az Eger, serdülőben a BVSC, gyerek korosztályban a Dunaújváros győzelmét várta. Ezzel szemben csak az ifi Eger tudott győzni, bár ők nagy fölénnyel, 100%-os teljesítménnyel lettek elsők.
  • Serdülőben több halasztásra is sor került, aminek az lett az eredménye, hogy többször is egymás után két pihent csapattal kellett játszania egy-egy gárdának. Végül az utolsó két elhalasztott mérkőzésen alakult ki a végső sorrend, ami némi meglepetésre a Honvéd sikerét hozta.
  • Gyermek korosztályban a Dunaújváros Szegeden elért Szentes elleni döntetlenje, majd a nagy gólarányú Szeged elleni veresége miatt (azonos pontszámmal, de rosszabb gólkülönbséggel) szorult a második helyre. Érdekesség, hogy a Szeged több meghatározó játékosa is (élen Pankával, Vikivel) az aktuális gyermek korosztálynál ('96) fiatalabbakból került ki.