logo

Login Form

Oroszok elleni nagy gólkülönbségű győzelemmel első hely a tornán PDF Nyomtatás E-mail
2013. augusztus 28. szerda, 21:06

Thumbnail
A felkészülési tornán győztes Eb csapatunk

A dunaújvárosi torna zárónapján a hollandok meglepően szoros meccset vívtak az ausztrálokkal. A harmadik negyedre ugyan elléptek ellenfelüktől 3-4 góllal, de az ausztrálok most is jól hajráztak, az utolsó percben még a döntetlenért is támadhattak. Végül nem sikerült meglepetést okozniuk a tengerentúliaknak, Hollandia 9-8 arányban győzött.

Az utolsó mérkőzésen lányaink az oroszokkal csaptak össze, s ahogy a tornán végig, most is kiválóan kezdett a csapat. A tempó ugyan valamivel lassabb volt a tegnapinál, de nem is volt szükség nagyobb fordulatszámra: 4-0-ás első negyedet követően 8-3-nál cseréltek térfelet a csapatok. A harmadik negyed eleje Gurisatti Gréta perceit hozta, aki gyakorlatilag "szétcincálta" az ellenfelet, mindenféle szituációból gólt lőtt. A negyed vége kisebb úszóversenybe torkollott, de különösebb gondot ekkor sem jelentettek az oroszok, 13-5-re végződött a negyed. A záró nyolcperc végére már némi lazítás is belefért, de a 16-7-es végeredmény így is tornagyőzelmet ért.

A végeredmény: 1. Magyarország, 2. Hollandia, 3. Oroszország, 4. Ausztrália.

A torna legjobb kapusa a holland Laura Aarts lett, gólkirály Gurisatti Gréta, míg a legjobb játékos Kuna Szonja lett.

Gratulálunk a lányoknak, és a különdíjasoknak! A mutatott játék alapján bizakodva várhatjuk az Európa-bajnokságot!

Módosítás dátuma: 2013. augusztus 29. csütörtök, 07:02