Image: P1350107.JPGImage: P1350109.JPGImage: P1350110.JPGImage: P1350114.JPG
Image: P1350118.JPGImage: P1350122.JPGImage: P1350126.JPGImage: P1350127.JPG
Image: P1350137.JPGImage: P1350139.JPGImage: P1350143.JPGImage: P1350152.JPG
Image: P1350159.JPGImage: P1350160.JPGImage: P1350161.JPGImage: P1350166.JPG
Image: P1350174.JPGImage: P1350182.JPGImage: P1350184.JPGImage: P1350186.JPG
Image: P1350188.JPGImage: P1350190.JPGImage: P1350193.JPGImage: P1350194.JPG

Módosítás dátuma: 2016. március 08. kedd, 16:25

Fantasztikus játékkal dupla UVSE bajnoki cím a lányoknál! PDF Nyomtatás E-mail
2014. június 14. szombat, 19:05

Thumbnail
A 2014. évi országos serdülő leány bajnokcsapat

Leány serdülő és ifi országos bajnokságban igazi döntőt rendeztek ma a Szőnyi úton. Ifjúsági korosztályban kiemelkedett a mezőnyből a BVSC és UVSE együttese, hiszen minden ellenfelüket könnyedén győzték le, a margitszigeti első mérkőzésen viszont három góllal a vendég vasutasok jobbnak bizonyultak a liláknál. Ezért szinte lehetetlen küldetés előtt álltak az újpestiek: idegenben kellett legalább négy góllal nyerniük.

Hatalmas iramban kezdődött a találkozó, amely végig megmaradt, s bajnoki döntőhöz méltóan magas színvonalú küzdelem alakult ki. Az első két negyedben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a harmadik negyed közepén zsinórban kapott három gólt a hazai gárda, amivel hirtelen elérhető közelségbe került a bajnoki cím a lilák számára. Innen még visszajött a BVSC egy gólra, de 2:40-el a vége előtt nagy hajrát indított az Újpest: előbb Sikter Dia lőtt bombagólt szabaddobásól, majd hátrányból Vogt Vivi majdnem az egész pályát víz alatt átúszva szerzett remek akciógólt, s végül az egész meccsen kiválóan játszó Azumah Franciska védhetetlen átlövésgóljával négyre növelte az előnyt. A hátralévő fél percben a BVSC már nem tudott mit kezdeni a szoros emberfogással, így hihetetlen végjátékkal (összesítésben azonos pontszámmal, ám jobb egymás elleni eredménnyel) az UVSE nyerte az országos leány ifjúsági bajnokságot. Fantasztikus élmény volt, a lányok is eufórikus állapotban ugrottak vízbe edzőjükkel, Áts Bertalannal.

Serdülőben az első találkozón döntetlen született, ám a BVSC egy hete súlyos vereséget szenvedett a Szentes otthonában, így már döntetlen esetén is a vendég UVSE-nek állt a zászló. Jól is kezdett a vendég csapat, két gyors góllal magához ragadta a kezdeményezést. Ezután szinte végig arról szólt a találkozó, hogy a mieink előnyt szereztek, majd a BVSC újra és újra felzárkózott döntetlenre, ám a vezetést nem tudta megszerezni.Az utolsó percben 10-10-es állásnál időt kért a hazai csapat, de egy kimaradt szabaddobást követően büntetőt harcolt ki az UVSE, amelyet belőve eldőlt ez a bajnokság is. A 11-10-es újpesti siker egyben azt is jelentette, hogy 2012-höz hasonlóan újra az UVSE nyerte mindhárom országos leány utánpótlás bajnokságot!

Hatalmas teljesítmény! Gratulálunk a lányoknak és edzőiknek!

A nagyszerű csapatmunka mellett számomra külön örömöt jelentett, hogy Panka mindkét találkozón kiválóan játszott, center akciógólokkal, megúszás és szabaddobásgólokkal, labdaszerzésekkel járult hozzá csapata sikereihez.

Módosítás dátuma: 2014. június 14. szombat, 19:20

Maximális pontszámmal bajnok a BVSC fiú gyermek csapata PDF Nyomtatás E-mail
2014. június 10. kedd, 17:40

Thumbnail
A 2014. évi országos fiú gyermek bajnokcsapat

Szombaton a BVSC fiú gyermek csapata 12-6 arányban legyőzte az egrieket, így százszázalékos teljesítménnyel megnyerte az országos gyermek bajnokságot! Kétség sem férhet hozzá, hogy a legerősebb együttes hódította el a címet, hiszen amíg ellenfelei (a korábbi évekhez hasonlóan) idén is rendre körbeverték egymást, addig a mieink a hatcsapatosra szűkített felsőház összes tagját négyszer verték meg az idényben.

A legnehezebb mérkőzést április 23-án az Újpest ellen játszották fiaink. Ezen a találkozón dőlt el végleg a bajnoki cím sorsa hat fordulóval a vége előtt. A gyerekek már-már elhitték, hogy verhetetlenek, a meccs előtt azon gondolkodtak, hogyan fogják bedobni az edzőt a vízbe, s ez a dekoncentráltság majdnem visszaütött. A mérkőzés első felében 18 lövésből egyszer sikerült betalálni (büntetőt is hagytunk ki), míg a lilák szép csendben gyűjtögették pontjaikat. Többször már négy góllal is vezetett az ÚVSE, s mivel a negyedik negyed elején 9-5 volt az állás, nézőként kezdtük elkönyvelni a vereséget.

Lehet, hogy megijedt ellenfelünk a lehetőségtől, vagy esetleg túl korán elhitte a győzelmet, mindenesetre ekkor hirtelen megrázta magát a csapat, s három perc alatt 5 gólt lőve a fiúk megfordították a találkozót. Ellenfelünk képtelen volt reagálni a fordulatra, amiben nyilván az is közre játszott, hogy a lilák legjobbja már kipontozódás miatt a padon ült. Ezzel a kiélezett 10-9 arányú győzelemmel igazán emlékezetessé vált a bajnoki cím megszerzése.

Sem előtte, sem utána nem jelentett gondot egyetlen csapat legyőzése sem, aminek véleményem szerint a kiváló játékosállomány volt a kulcsa. Hiába esett meg, hogy a csapatkapitány három meccses eltiltást kapott, hiába voltak betegségek, illetve kezdő játékosok (ilyen-olyan okokból) hiába hiányoztak, mindig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a gárda. Amíg ellenfeleinknél általában egy-két ügyesebb gólerős játékos játszik, addig nálunk ez jóval bővebb kört jelent. Nem lehetett néhány játékos lefogásával semlegesíteni a csapat támadójátékát, mert akkor mások vállalták el a lövéseket, s a védelem tervei szertefoszlottak.

Külön öröm számomra, hogy Andris hasznos tagja lehetett a csapatnak, s néhány megmozdulása emlékezetessé tette az aktuális mérkőzést (gondolok itt átlövéseire, "pattintott ejtésére", vagy az utolsó meccsen lőtt benézős góljára).

Gratulálunk a csapatnak, és edzőinek ehhez a nagyszerű teljesítményhez! Reméljük, hogy a serdülő és ifi dupla korosztályokban is terem majd még babér ennek a tehetséges társaságnak!

Módosítás dátuma: 2014. június 10. kedd, 17:49